miercuri, 2 februarie 2011

Oltchim a învins Rulmentul

Oltchim Rm Vâlcea a înregistrat astăzi a 15-a victorie în actuala ediţie de campionat, 31-18 cu Rulmentul Braşov (18-8 la pauză).  Campioana en-titre este lider autoritar al clasamentului, cu 30 de puncte.
Oltchim joacă duminică în Liga Campionilor, tot la Vâlcea, cu Buducnost Podgorica.

Silve spune că:
O victorie a Oltchimului în Liga Naţională nu mai surprinde pe nimeni. Poate doar prin proporţiile scorului, atunci când e cazul. Surprinde însă plăcut formaţia din Braşov. Prin joc, prin atitudine. Nu e la îndemâna oricui să înscrie 18 goluri în poarta campioanei, chiar dacă, e drept, vâlcencele nu au jucat la nivel maxim.
Performanţa braşovencelor este mult peste ceea ce au reuşit băieţii de la naţională la Mondialul din Suedia. Cum naiba să dai doar 4 goluri într-o repriză unei echipe ca Algeria???
Sigur că păstrăm proporţiile diferenţei dintre competiţii, dar sunt convins că Oltchim bate naţionala masculină a Algeriei şi dacă fetele vor evolua pe tocuri!